O nás


Kdo jsme?

Jsme dospělí fanoušci stavebnice, která je určena primárně pro děti, ale čím dál více oslovuje i dospělé. Ve světě se tato skupina lidí označuje zkratkou AFOL (Adult fan of LEGO = Dospělí fanoušci lega). LEGO je naší láskou, koníčkem, stavíme vlastní originální výtvory, které rádi ukazujeme, jak ostatním fanouškům, tak i veřejnosti. Naše akce pořádáme s plným nasazením a zapálením pro věc.

Co stavíme?

Každý, kdo zná LEGO, ví, že se z něj dá postavit snad cokoliv.

Pokud má stavitel dostatek potřebných kostek, může stavět své vlastní modely, ty se označují jako MOC (My own creation = můj vlastní výtvor). Tyto modely mohou být podle reálné předlohy (budovy, vlaky, hrady, scény s filmů ...), nebo smyšlené (sci-fi základny, mechanické a motorizované modely ...).

Někteří stavitelé se zaměřují pouze na jednu tématiku, např. Star Wars, Technik, Duplo, Vlaky..., jiní staví scény z běžného života - sport, zábava, zaměstnání... Další stavitelé vytváří svá díla dle historických událostí - 2. světová válka, starověký Egypt, napoleonské války... Jsou stavitelé, které láká tajemno - Mrtvá nevěsta, Střihoruký Edward, Halooween town... Pro nejmenší návštěvníky staví DUPLO stavitelé hrady, ZOO, nádraží... Klobouk dolů před staviteli, kteří jsou všestranní - umí postavit vlastní model z jakékoliv LEGO oblasti a na jakékoliv téma 😃

Několik návštěvníků se nás ptá, kde sháníme potřebné kostky na naše stavby. Nakupujeme je ve specializovaných LEGO prodejnách, u našich i zahraničních LEGO prodejců (mnohdy jde o LEGO fanoušky) a některé dílky máme z běžných LEGO setů, které se běžně prodávají.

Proč pořádáme LEGO akce?

Mnoho z nás má rodiny s dětmi a proto víme, jakou radost dětem LEGO dělá. Řekli jsme si, že by byl dobrý nápad uspořádat akci, kde můžeme ukázat, co se dá z LEGA postavit a tím děti inspirovat k vlastním výtvorům. Na akci máme připraveny i herní zóny, které dětem poskytnou zábavu a některé děti aspoň na den vtáhneme z každodenního světa techniky do světa kreativity.

Z předchozích akcí máme zkušenost, že někteří návštěvníci s námi stráví i téměř celý den.

V čem je Kostkování jiné? Na co se můžete těšit?

Na naší akci naleznete velkou řadu modelů pro různé věkové skupiny dětí od DUPLO (2 - 5 let) pro ty nejmenší, tak pro předškoláky, školáky a starší. Není ostudou, když na výstavu zavítají sami dospělí bez doprovodu dětí 😀.

Zajímavé je, že veškeré modely nejsou nikde „uvězněny“ za sklem. Stavby jsou vystaveny na dosah ruky a je téměř možné se jich dotknout (to záleží na vystavovateli - někteří to umožní).

Oproti klasickým výstavám u nás naleznete spoustu herních zón, které jsou zaměřené, jak pro chlapce, tak pro děvčata. Pro nejmenší jsou v DUPLO zóně připraveny tématicky oddělené herní koberce s DUPLO cukrárnou, autíčky+vláčky, zvířátky a kolotoči. Pro větší děti máme nachystané stavění v jedné barvě, vesmírné stavění, policejní koutek, holčičí Friends a ledové stavění. Pro teenagery jsou připraveny Technic a robotické zóny a náročnější stavěcí koutky.

Kromě herních zón s kostkami jsou zde i stanoviště s hrami vyrobenými z LEGO kostek - deskové hry (pexesa, domina, dámy), foukací fotbal, skládání po slepu či kaleidoskopy. Na některých stanovištích se zabavíte sami na jiných se setkáte se staviteli či s našimi pomocníky.

Pro koho jsou akce určené?

Akce jsou určené pro všechny milovníky stavebnice LEGO

Jak často Kostkování probíhá?

Jelikož příprava akce je velice časově náročná a trvá vždy jen jeden víkend, daří se nám připravit okolo 3 akcí ročně. Může se zdát, že je to málo, ale za jednou akcí stojí mnoho hodin práce, jak ze strany organizačních příprav, propagace, tak i samotné tvorby modelů a příprav nových herních stanovišť. Pomoc s propagací vždy uvítáme... pokud o nás řeknete svým kamarádům, budeme rádi 😃

Už máme něco za sebou!

Hlavní organizátoři akce mají zkušenosti již z několika akcí, které dříve pořádali. Sami během akce prochází po ploše, rádi se s návštěvníky pobaví a zjistí, co se jim líbilo a co by na příště bylo dobré vylepšit. Pozvaní stavitelé na naši akci patří mezi špičku v ČR (ale rádi vystavíme model i začínajícímu staviteli... zatím nejmladší stavitel dosáhl 6 let 😃).